Strona Główna BIP Strona Główna
Aktualności
 
2017-01-02 07:14:57
TO JEST WASZ CZAS - CZAS OCHOTNIKÓW

 

   Wojskowa Komenda Uzupełnień w Człuchowie zaprasza do kontaktu wszystkich mężczyzn zameldowanych na terenie administrowanym przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Człuchowie, podlegających powszechnemu obowiązkowi obrony, którzy chcą ochotniczo złożyć akces do odbycia szkolenia wojskowego.

 

Taką samą deklarację mogą składać także kobiety zainteresowane odbyciem szkolenia.

 

Jest to oferta skierowana przede wszystkim do osób w wieku 18-50 lat, które nie były w wojsku,
a chciałyby odbyć przeszkolenie wojskowe. Dotyczy ona także tych chętnych w wieku 18-60 lat, którzy odbyli służbę wojskową, a teraz mogą zostać przeszkoleni w ramach ćwiczeń rezerwy.

   

 

Możliwe będą trzy ścieżki postępowania:

  • W przypadku gdy do WKU zgłosi się osoba bez jakiegokolwiek wcześniejszego przeszkolenia w wieku 18-50 lat, będzie mogła zostać zakwalifikowana do odbycia służby przygotowawcze;
  • W przypadku gdy do WKU zgłosi się żołnierz rezerwy z nadanym przydziałem mobilizacyjnym (oficerowie i podoficerowie do 60 lat, szeregowi do 50 roku życia), komenda skieruje go do odbycia szkolenia w ramach szkolenia rezerw w jego macierzystej jednostce;
  • W przypadku gdy do WKU zgłosi się żołnierz rezerwy bez nadanego przydziału mobilizacyjnego (oficerowie i podoficerowie do 60 lat, szeregowi do 50 roku życia) WKU nada mu taki przydział i skieruje do odbycia szkolenia w ramach ćwiczeń rezerwy zgodnie z posiadaną specjalnością wojskową.

Informacje w powyższej sprawie można uzyskać pod numerami telefonów : 261 415 423, 261 415 425

 
  powrót >>>